субота, 04. септембар 2010.

ПРОГРАМ МАНИФЕСТАЦИЈЕ „СМЕДЕРЕВСКА ЈЕСЕН 2010.“

ПОНЕДЕЉАК, 6. септембар 2010.

СПОРТСКИ ЦЕНТАР
19.00
    - Отворено првенство Смедерева у пливању
    Девојчице и дечаци полазници школе непливача 25m
    Пионирке - прсно 50 m
    Од I до IV разреда - слободно 50 m
    Од V до VIII разреда - прсно 50 m
    Пионири - прсно 50 m
    Пионири - слободно 50 m

ГРАДСКА ГАЛЕРИЈА САВРЕМЕНЕ УМЕТНОСТИ СМЕДЕРЕВО
(ГАЛЕРИЈА НИНИЋ)
19.00   Отварање изложбе смедеревских сликара и стваралаца

УЛИЦА КРАЉА ПЕТРА I
21.00 - 24.00    Наступ група "ЗАБРАЊЕНО ВОЋЕ" и "ШАРМ"

УТОРАК, 7. септембар 2010.

ПЛЕНУМСКА САЛА ГРАДСКЕ УПРАВЕ СМЕДЕРЕВО
12.00
    Конференција за новинаре на којој ће бити представљен "Дан Гласника у     Смедереву", уручени поклон пакети Гласникових књига Народној     библиотеци Смедерево и најбољим студентима и промовисана акција         "Гласникове књиге гласницима знања"

ИСТОРИЈСКИ АРХИВ СМЕДЕРЕВО
19.00
    Отварање изложбе карикатура "Пјер" и представљање истоимене књиге
    Изложбу отвара сатиричар Радивоје Лале Бојичић

ДВОРАНА СМЕДЕРЕВО
19.00
    Рукометни клуб "Смедерево" - пријатељска утакмица

СПОРТСКИ ЦЕНТАР
19.00
    - Отворено првенство Смедерева у пливању
    Сениори - прсно 100 m
    Сениори - леђно 100 m
    Сениори - слободно 100 m
    Јуниорке и сениорке (уколико буде интересовања)
    Ветерани - слободно 200 m
    Ветеранке - слободно 100 m
НАРОДНА БИБЛИОТЕКА СМЕДЕРЕВО
20.00
    Промоција књиге "Речник заљубљених вина" и библиотеке "Речници и енциклопедије свакодневног живота"
    Говоре: Гордана Милосављевић - Стојановић, Бранко Кукић и Милан Влајчић

ГРАДСКИ ТРГ
20.00  Концерт ЛЕОНТИНЕ са гостима:
    Тијана Дапчевић
    Миња Субота
    Ивана Негатив
     хор ЧАРОЛИЈЕ


ВИНСКИ ГРАД
21.00  Наступ тамбурашког оркестра  БАНАТСКИ КИЦОШИ

СРЕДА, 8. септембар 2010.

УЛИЦА КРАЉА ПЕТРА I
20.00   Плесна школа Центра за културу Смедерево

ГРАДСКИ ТРГ
22.00    Концерт групе "КЕРБЕР"

ЧЕТВРТАК, 9. септембар 2010.

ПАВИЉОН КОД ЖЕЛЕЗНИЧКЕ СТАНИЦЕ
12.00
    Отварање Сајма привреде

ПЛЕНУМСКА САЛА ГРАДСКЕ УПРАВЕ СМЕДЕРЕВО
13.30 - Округли сто
    Тема: "Вода као стратешки ресурс и услов ефикасног функционисања     становништва и привреде"
    Организатори: Регионална привредна комора Пожаревац и Град Смедерево

ДВОРАНА СМЕДЕРЕВО
11.00 - 16.00
    Стонотениски клуб "Смедерево" - турнир екипа из Супер лиге Србије и СТКС)

17.00 СВЕЧАНИ ДЕФИЛЕ
    Веслачки клуб, Карађорђева улица, Гимназија, Градски трг

ГРАДСКИ ТРГ
18.00
    Концерт МАРИЈАЧИ оркестра из Мексика
    Наступи КУД - ова који учествују у Дефилеу

НАРОДНА БИБЛИОТЕКА СМЕДЕРЕВО - Позајмно одељење
19.00
Представљење књиге Мирослава Боривојевића - Учитељи пожаревачког и смедеревског окружја у првој половини 19. века. О књизи говоре: Др Радомир Животић, Др Добривоје Станојевић и аутор

СПОРТСКИ ЦЕНТАР
18.00
    Свечано отварање тениске балон хале
19.00
    Ревијални тениски меч Марине Лазић и Уроша Петронијевића

ПЕТАК, 10. септембар 2010.

СПОРТСКИ ЦЕНТАР (Тениска балон хала)
11.00 - 24.00
    Турнир ветерана у тенису

ПАРК ТРИ ХЕРОЈА
12.00
    Забављачи - радионице за децу и презентација рада

ВЕЛИКИ ГРАД СМЕДЕРЕВСКЕ ТВРЂАВЕ
17.00     Свечано отварање програма "Тврђаве у Тврђави"
    Презентације градова Србије са тврђавама

ПАВИЉОН У ВЕЛИКОМ ГРАДУ СМЕДЕРЕВСКЕ ТВРЂАВЕ
18.00 - Отварање Сајма пољопривреде

ДВОРАНА СМЕДЕРЕВО
17.00 - 19.00
    Боксерска ревија БК "Смедеревац"

ГРАДСКИ ТРГ
17.00 - 18.00
    Забављачи - радионице за децу и презентација рада
18.00 - 19.00
    СВИБОР - презентација средњовековне витешке обуке и борби

МАЛИ ГРАД СМЕДЕРЕВСКЕ  ТВРЂАВЕ
20.00
    Свечано отварање манифестације „СМЕДЕРЕВСКА ЈЕСЕН“
    Наступ "КВИНТЕТ СНОВА":
    Мерима Његомир
    Екстра Нена
    Оливер Њего
    Ранко Јовић и Никола Рацков - клавир
ГРАДСКИ ТРГ
20.00 - 21.00
    Наступи групе жонглера
21.00 - 22.00
    Наступ витезова Свибора

ГРАДСКИ ТРГ
22.00
    Концерт групе БАЈАГА И ИНСТРУКТОРИ

СУБОТА, 11. септембар 2010.

ПРОСТОР ИСПРЕД МАЛОГ ГРАДА СМЕДЕРЕВСКЕ ТВРЂАВЕ
11.00
    Изложба дечјих радова "Весели рам за мој град", која се реализује у сарадњи     са Учитељским друштвом из Смедерева

СПОРТСКИ ЦЕНТАР (Тениска балон хала)
14.00 - 22.00
    Турнир ветерана у тенису - четвртфинале и полуфинале

ДВОРАНА СМЕДЕРЕВО
16.00
    Кошаркашки клуб Смедерево, пријатељска утакмица

ГРАДСКИ ТРГ
11.00 - 14.00 - Дечји програм
14.00 - 16.00 - Наступи фолклорних  група
21.00 - 22.00 - Наступи групе жонглера (Улица Краља Петра I)
21.30 - 22.00 - Наступ витезова Свибора
19.00 - 21.30 - Концерт КУД - ова (ветерани)

ГРАДСКИ ТРГ
22.00
    Концерт групе "БАЛКАНИКА"


КАРАЂОРЂЕВ ДУД
16.00 - 19.00
    Наступи КУД - ова

МАЛИ ГРАД СМЕДЕРЕВСКЕ ТВРЂАВЕ
12.00 - 15.00
           Представљање старих заната и уметности  
12.00 - 13.00
    Позоришна представа: Смедерево -  српска престоница
13.00 -14.00
    Причају људи да је једном ...
14.00 - 15.00
    Веровања и обичаји народа српског   
15.00 - 16.00
            Позоришна представа: Смедерево -  српска престоница

16.00 - 17.00
    СВИБОР -  презентација средњовековне витешке обуке и борби
17.00 - 18.00
    Забављачи -  радионице за децу и презентација рада

МАЛИ ГРАД СМЕДЕРЕВСКЕ ТВРЂАВЕ
20.00
    Концерт народне музике „СМЕДЕРЕВО, ГРАДЕ ОД СТАРИНА“
    Учествују:
    Данка Стојиљковић
    Раша Павловић
    Анђелка Говедаревић
    Недељко Билкић
    Оркестар Цалета Митровића

НЕДЕЉА, 12. септембар 2010.

ТЕРЕН ВЕСЛАЧКОГ КЛУБА
9.00
    Турнир Боћарског клуба "Сартид 1913"

ГРАДСКИ ТРГ
11.00
    Дечја позоришна представа "Кад роде одлете из моде"
    Учесници: деца Предшколске установе "Наша радост"

ПАВИЉОН КОД ЖЕЛЕЗНИЧКЕ СТАНИЦЕ
12.00
    Проглашење најбољих учесника Сајма привреде

СПОРТСКИ ЦЕНТАР (Тениска балон хала)
12.00
    Финале турнира ветерана у тенису -  Додела пехара

ДВОРАНА СМЕДЕРЕВО
13.00; 15.30 и 18.00
    Женски одбојкашки клуб "Смедерево" - турнир
  
ГРАДСКИ ТРГ
11.00 - 14.00 - Дечји програм
14.00 - 20.00 - Наступи фолклорних  група
18.00 - 18.30 - Проглашење победника Сајма пољопривреде и уручење награда
20.00 - 21.00 - Наступи групе жонглера
21.00 - 22.00 - Наступ витезова Свибора

ДУНАВСКИ ПАРК
12.00
    Такмичење у припремању рибље чорбе
    Кување рибље чорбе у великом казану и дељење бесплатних оброка
    Витешки турнир и школа витештва
    Жонглери
    Наступ тамбурашког оркестра
МАЛИ ГРАД СМЕДЕРЕВСКЕ ТВРЂАВЕ
12.00 - 15.00
           Представљање старих заната и уметности  
12.00 - 13.00
    Позоришна представа: Смедерево -  српска престоница
13.00 - 14.00
    Причају људи да је једном ...
14.00 - 15.00
    Веровања и обичаји народа српског   
15.00 - 16.00
            Позоришна представа: Смедерево -  српска престоница
16.00 - 17.00
    СВИБОР -  презентација средњовековне витешке обуке и борби
17.00 - 18.00
    Забављачи -  радионице за децу и презентација рада

МАЛИ ГРАД СМЕДЕРЕВСКЕ ТВРЂАВЕ
20.00
    Вече Олге Јанчевске, певачице руских романси
    Учествују:
    Анита Панић
    Вјера Мујовић
    Дубравка Нешовић

ГРАДСКИ ТРГ                  
22.00  Концерт групе "ВАН  ГОГ"

ПРОГРАМ ОД 6. ДО 12. СЕПТЕМБРА 2010. ГОДИНЕ

МУЗЕЈ У СМЕДЕРЕВУ
10.00 - 21.00
    "Поздрав из Смедерева" - Презентација разгледница старог Смедерева и сталне изложбене поставке Музеја
НАРОДНА БИБЛИОТЕКА СМЕДЕРЕВО
8.00 - 20.00
    - Писци о јесени (Позајмно одељење за одрасле)
    - "Писала ми јесен сузом мокрих дана по лишћу кестења и брезових грана"     (Дечје одељење)
    - 135 година периодичне штампе у Смедереву (Завичајно и Научно одељење)
    - Sunflowers/Сунцокрети: Књига о уметности - Поводом 120 година од     смрти Винсента Ван Гога (Одељење стране књиге)
    - Јесен у мом крају (Изложбе књига у сеоским огранцима Народне     библиотеке Смедерево)

ИСТОРИЈСКИ АРХИВ СМЕДЕРЕВО
8.00 - 20.00
    Изложба фотографија са Амбијенталног позоришног фестивала "Тврђава     театар 02"
    Аутор фотографија: Ненад Павловић
ПЕШАЧКА ЗОНА ИСПРЕД ИСТОРИЈСКОГ АРХИВА
10.00 - 20.00
    Продајна изложба издања "Службеног гласника"

ПЛАТО ИСПРЕД ГРАДСКЕ ГАЛЕРИЈЕ САВРЕМЕНЕ УМЕТНОСТИ
12.00 - 21.00
    Промоција стваралаштва васпитача Предшколске установе "Наша радост"

Најновији наслови на блогу Паланка OnLine